Написати нам

Сквер вул. Серафимовича

Опис проблематики

Згідно генерального плану забудови лівобережного Києва біля масиву Березняки була виділена ділянка території, на котрій були висаджені квіти, дерева та кущі , прокладені тротуарні доріжки вздовж всієї території. Територія виконувала роль відмежування житлового масиву від запрудженого автомобілями шляху між мостом ім.. Патона та площею Ленінградська.

До 2013 року територія поступово занепадала. Багато цінних дерев засохли, відновлення дерев не відбувалось системно. Територія продовжувала існування без догляду та розвитку, оскільки більша її частина була передана в оренду для забудови декільком компаніям.

За таких умов утримання у 2013 році була зроблена спроба  вкрасти центральну частину зеленої території під забудову чергового бетонного монстра. Будування триметрового паркану з бетону обурило громаду. В той же день почалися мітинги, збори та супротив забудовникам. Кульмінацією спротиву громади стали організовані активістами громади громадські слухання, на які зібралося багато мешканців. Кінотеатр «Старт» був заповнений, багато людей слухали перебіг подій за межами залу. Результатом голосування стало одностайно прийняте рішення по наданню території статусу зеленої зони та відновлення дерев, кущів та квітів, загального покращення тротуарів, огорожі, освітлення, встановлення лав та санітарного стану. Копія протоколу «Громадського обговорення…» у додатку.

На весні 2014 року забудовник під тиском громади був вимушений демонтувати зведений бетонний паркан. Активісти громади проведи декілька волонтерських рейдів по очищенню території від бруду та сміття. В 2014 році було висаджено перші сажанці дерев, кущів. Актив справами підтримав роботу Комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень м. Києва у поливі, висаджуванні квітів, дерев та кущів. За сприянням депутатів було проведено восени 2014 та весною 2015 року суботники.

Відповідно до рішення КМР № 37 / 37 від 31 липня 2014 частина земельної ділянки, що розташовується  вздовж вулиці Серафимовича (пролягає від Дніпровської набережної до Березняківської вулиці, паралельно до проспекту Возз’єднання ) була вивільнена з-під оренди та передана для її подальшого благоустрою. Ця територія включена до «Титульного списку об’єктівкапітального ремонту парків і скверів та влаштування об’єктів благоустрою міста Києва на 2015 рік

Суттєвий розвиток території продовжився у 2015 році- в травні почалася реконструкція тротуарів. Також було висаджено багато квітів та кущів. На жовтень місяць заплановано висадити 100 ботанічних цінних порід дерев.

Для планування посадки дерев та створення дизайну силами активістів розроблюється план центральної частини. План буде зроблено у серпні та погоджено на всіх рівнях адміністрацій м. Києва.

Територія має працюючий водопровід, що живить водою зелені насадження у разі ручного поливу. Більша частина точок доступу до кранів водопроводу не має кришок (розкрадені). Мережа знаходиться в задовільному стані та не потребує термінового ремонту.

Тротуарні стежки відновлені у 2015 році тільки у центральній частині Ц, малюнок 1. Немає паркану та загорожи на жодній частині. Смітники - баки для сміття є у кожній частині. Санітарним доглядом опікується Зеленбуд.

У 2016 році заплановано збудувати власну незалежну від водоканалу систему поливу. Це дасть можливість дати рослинам достатньо води щоб протистояти посухам. Також заплановано впровадження автоматичної системи поливу.

Стан зелених насаджень потребує стратегічного відновлення. В даний час є залишки стійких до локального клімату дерев та кущів.

В 2015 році у жовтні висаджено  80 дерев та кущів у центральній частині Ц за кошти меценатів та за підтримки Благодійного фонду Наші Парки.

Зобов’язання прийняти участь в усній формі та надати саджанці надали депутат Київради В. Росляков, та директор Зеленбуду Дніпровського району Е. Ковшун.

У 2015 році Дніпровським КП УЗН Зеленбуду надано 10 свмахів та 10 платанів до колекції Центральної частини.

Для виконання стратегічної мети – розвитку ботанічно цінних та рідких дерев, кущів та квітів у 2015-2016 роках заплановано висадити дерева у центральній частині саду. Догляд, адаптація та досвід відновлення у реальному середовищі та кліматі дасть гарний старт розвитку східної частини С у 2018-2019рр., та у 2020 та 2021 роках західної частини З.

Проекти по збору коштів по парку
Реалізовані проекти
Коментарі користувачів
 
Ваш коментар буде додано після модерації
Парк на карті
Партнери